ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE O EXPRESMENU

Hotové jedlo
EXPRES MENU je hotové jedlo, ktoré stačí len zohriať. Nemusíte do neho pridávať žiadnu vodu ani ho prevariť či dochucovať. Bez obáv ho môžete zjesť aj studené. Neobsahuje prílohu - vychádzame z presvedčenia, že každý preferuje inú prílohu, preto sme zvolili tento kompromis. Novo ponúkame aj sterilizovanú prílohu, ktorú stačí len zohriať.

Konzervácia

Uvarené jedlo prechádza unikátnym procesom sterilizácie, ktorý zaisťuje jeho dlhú trvanlivosť. Za pomoci vysokého tlaku a teploty je jedlo sterilizované, čím vznikne vo vnútri vrecka sterilné prostredie. Princíp je podobný klasickému zaváraniu. Z tohto dôvodu nemusíme pridávať do produktov žiadne konzervanty ani stabilizátory. Sterilizácia je šetrná voči použitým surovinám.

Bez lepku
Lepok sa v dnešnej dobe využíva nadmerne . Obsahujú ho aj potraviny, kde by sme ho vôbec nehľadali. Pre celiatikov a osoby rešpektujúce bezlepkovú diétu je mnohokrát stravovanie dosť zložité, pretože si musí neustále strážiť prítomnosť lepku v potravinách. Jeho absencia v našich jedlách prináša pozitívum aj pre "zdravých ľudí". Keďže je lepok látka, ktorú ľudský organizmus nevie rozložiť, musí vynaložiť veľa energie, aby ho z tela vylúčiť. Jedlo bez lepku je preto lepšie stráviteľné a menej zaťažuje ľudský organizmus.

Kvalitné suroviny
Základom úspechu sú kvalitné suroviny. Preto používame suroviny hlavne od domácich dodávateľov z Českej republiky. Veľký dôraz kladieme na najvyššiu kvalitu všetkých surovín a ich overený pôvod. Do jedál nepridávame žiadne dochucovadlá ani farbivá. Naším cieľom je jedlo, ktorému prepožičajú chuť a podobu len použitej suroviny.

Skladovanie do +30 ° C

Spôsob skladovania úzko súvisí s dobou spotreby. Stačí dodržať niekoľko základných pravidiel a jedlo môžete uskladniť v miestnosti so stabilnou teplotou, kde nebude výrobok na priamom slnku a kde bude sucho. Produkty EXPRES MENU nie je potreb skladovať v chladničke ani v mrazničke. Idete na dovolenku, alebo na výlet kde bude jedlo krátkodobo vystavené vyššej teplote? Nič sa nedeje, večer ho môžete bez obáv zjesť.

Doba spotreby 3 roky

Za tri roky sa môže stať veľa veci, len naše jedlo zostane stále rovnako dobré. Všetky jedlá máme certifikované v skúšobnom laboratóriu v Hradci Králové na dobu spotreby 3 roky. Ako je možné, že naše jedlo vydrží tak dlho a nepokazí sa? Pointa je v technológii šetrnej sterilizácie, vďaka ktorej vznikne vo vnútri bariérového vrecka sterilné prostredie, ktoré neobsahuje žiadne baktérie. Ak neporušíte obal alebo nevystavíte jedlo extrémnym podmienkam, tak si udrží svoju chuť a kvalitu aj po 3 rokoch skladovania.

Praktický obal
Jedlo je zabalené v odolnom bariérovom obale, ktorý má štyri vrstvy. Bez väčších obáv ho môžete vložiť do batohu alebo kufra bez toho, aby sa vám jedlo vylialo. Výrobok s obalom nie je možné ohrievať v mikrovlnke, pretože jedna z vrstiev obalu obsahuje hliník.

Viac informácií
Nenašli ste na našej webovej stránke odpoveď na otázku, ktorá vás zaujíma? Neváhajte nám napísať email, radi vám odpovieme. Stačí poslať dotaz na adresu info@hotove-jedla.sk